Nemrég a TikTokon volt egy kérdés, amit elég sokan megválaszoltak, hol tartasz most az életben a középiskolai ellenségedhez képest. Nyilván, elsősorban olyanok válaszoltak, akik sokkal jobb helyzetbe kerültek, miközben az őket szekáló osztálytárs nem jutott előrébb. Nekem legjobban az a válasz tetszett, hogy fogalmam sincs, mi van velük, mert az a korszak már véget ért, nem foglalkozom számomra lényegtelen dolgokkal.
Viszont erről eszembe jutott egy nagyon szórakoztató tajvani sorozat, a Hello Again! A történet kezdetén egy fiút és lányt látunk, akik egymás szöges ellentétei. A srác sportol és a társaság középpontja, a lány viszont kitűnő tanuló. Nem sokkal az iskola befejezése előtt a lány, Angel leszúrja a srácot, amiért elpazarolja az idejét tanulás helyett, a fiú viszont állítja, hogy ő is képes bekerülni ugyanarra az egyetemre, mint vetélytársa. A lány erre megígéri, ha sikerül ezt elérnie, akkor egy évig cipeli az iskolatáskáját. Mivel már csak száz nap van hátra a középiskolából, nem fél a bukásból, viszont ez a fogadás arra sarkallja a srácot, hogy végre nekilásson a tanulásnak. Be is kerül egy menő egyetem üzleti szakára a várólistáról, mivel valaki visszalépett. Az első napon az új suliban izgatottan várja, hogy találkozzon az ellenségével, és még pár súlyzót is bepakol a táskájába, hogy megnehezítse a dolgát. Nagy csalódására a kitűnő tesztet író Angel azonban nem jelenik meg, sőt teljesen eltűnik.
Ez után az érdekes kezdet után ugrunk tíz évet az időben, már az első epizód alatt. Hősünk sikeresen elvégezte az egyetemet, és a családi üzlet, egy menő pláza egyik feltörekvő menedzsere. Mivel sikert sikerre halmoz, egyre nagyobb felelősséget kap. Most éppen új kihívással kell szembenéznie, átveszi a ruházati részleget, ami az áruház többi részéhez képest veszteséges. Első munkanapján terepszemlét tart, és meglepve látja, hogy a vevők egyszerűen elszivárognak. Miután követi őket, felfedezi, hogy a közeli hagyományos piac egyik standját keresik fel. Legnagyobb megdöbbenésére ott találja Angelt, a középiskolai riválisát, aki továbbtanulás helyett a családi üzletbe segít be az édesanyjának, mert csak így tudják törleszteni a hatalmas adósságaikat. Angel a felvételin maximális pontszámot szerzett, de vissza kellett lépnie, ami azóta is bántja.
Hősünk persze megdöbben, de hamar alkalmazkodik az új helyzethez. Belátja, hogy Angel nélkül sosem jutott volna be az egyetemre, tehát tulajdonképpen tartozik a lánynak azért, mert megváltoztatta az életét. Ennek ellenére még mindig böki a csőrét, hogy Angel nem fizette meg az adósságát. Hamarosan kifizeti a lány tartozását azzal a feltétellel, hogy neki fog dolgozni addig, amíg le nem törleszti a teljes összeget. Így hamar olyan helyzetben találja magát, hogy kedve szerint ugráltathatja régi ellenségét és ki is használja a lehetőséget.
Angelt sem kell félteni, nem hagyja, hogy alárendelt szerepbe kényszerítsék. Újszerű marketing eszközeivel sorozatban dönti meg az eladási rekordokat és gyorsan lépdel felfelé a ranglétrán.
Ez a sorozat kifejezetten vicces volt, nagyon sok szerethető mellékkarakterrel. Miközben az ellenségek között lassan kibontakozott a szerelem, nézőként elég sokat tanultam a gerillamarketing fogásairól. Butikosoknak kötelezővé tenném ezt a sorozatot, mert nemcsak szórakoztató, de sok trükköt is lehet belőle tanulni.
A sorozat progresszív módon foglalkozik a családon belüli erőszak kérdésével is, ami ugyan kicsit Szomszédok jellegű népnevelésnek tűnik, de jó látni, hogy Ázsiában is igyekeznek jogi útra terelni az ügyeket ahelyett, hogy szőnyeg alá söpörnék a problémát.
Mivel főleg a munkahelyen zajlik a történet, a főnök és beosztottja közötti kapcsolat sok pletykálkodásra ad okot, és felveti a kérdést, hogy hősnőnk különleges bánásmódban részesül-e a régi barátság miatt? Én úgy gondolom, hogy ez kétségtelen tény, ugyanakkor azt tapasztaltam, hogy ez bizony más helyen is gyakran előfordul. Az ismerősök, barátok, szeretők, jó kapcsolatokkal bíró emberek olyan előnnyel indulnak a munkahelyeken, amivel egy átlagos munkaerő nem veheti fel a versenyt. Az élet igazságtalan, ezt el kell fogadni. Sokan nem tehetnek arról, hogy előnyöket kapnak és a maguk részéről igyekeznek odatenni magukat a munkában is. Nem érdemes fúrni az ilyen embereket, nem jöhetünk ki győztesen ebből a helyzetből. Ha egyébként normálisan viselkednek, ki lehet velük alakítani egy laza barátságot, de ne próbáljuk kihasználni őket a saját javunkra, ez úgysem fog sikerülni. Vannak persze olyanok is, akik a kezdeti előnyökre támaszkodva szinte semmilyen erőfeszítésre nem hajlandóak, de ők másik univerzumban élnek, ezért nem is kell velük foglalkozni.
Modern mesénk hősnője sorra oldja meg a nehezebbnél nehezebb próbákat a munkában, de közben a magánéletben is több választási lehetőséget kap. A régi iskolatárs/ellenség mellett felbukkan a hűséges barát is, aki persze csak akkor szedi össze a bátorságát, hogy szerelmet valljon, amikor más opciója is van a rajongása tárgyának. Pikáns meglepetés, hogy Angel kezéért egy hölgy is versenybe száll. Megmondom őszintén, hogy annyira szép, magabiztos, sikeres és vagán a hölgy, hogy még én is elhittem, hogy van esélye ebben a küzdelemben.
A komoly témák ellenére ez egy kifejezetten vidám, habkönnyű sorozat, ezért bátran ajánlom mindazoknak, akik egy kis felhőtlen kikapcsolódásra vágynak.