Kíváncsiságból belepillantottam egy tajvani sorozatba, aminek a címe The devil beside you. Számomra ez kilépés volt a komfortzónámból, mert nem értek mandarinul, így folyamatosan olvasnom kell a feliratokat. Viszont megéri ezt a kis kényelmetlenséget, mert a történet igazán könnyen magával ragad.
A sorozat főhőse egy fiatal lány, aki szerelmes lesz egy főiskolai osztálytársába, és barátnői biztatására szerelmes levelet ír neki. Elég érdekes módszer ez a semmiből jött szerelmi vallomás, de ahány ország, annyi szokás. Viszont a rózsaszín tervek félresiklanak, mert a levél az iskola rosszfiújának a kezébe kerül, aki persze kihasználja a lehetőséget és rabszolgájává teszi a lányt. A könyv egy népszerű mangán – The devil does exists - alapszik, ezeket a képregényeket nagyon sokan olvassák odaát és nyilván vannak kifejezetten nőknek íródott romantikus darabok is.
Amikor elkezdtem nézni a sorozatot, nagyon különös volt, hogy a mandarin nyelv a rövid szavak miatt úgy hangzik, mintha mindig vitatkoznának. Még egy szerelmi vallomás is eléggé kemény és pattogós arrafelé, legalábbis az európai fülnek. A színészek többsége is kicsit eltúlzottan játssza a szerepét, de szerintem ennek nem a fiatalságuk az oka, egyszerűen ott más a színjátszási kultúra. Ezeken az apróságokon viszont hamar túltettem magam, mert ebben a húsz részes sorozatban sokkal több fordulat volt, mint egy átlagos brazil szappanoperában.
A sorozat szereplői elsősorban fiatalok, de kapnak mellékszálat a szülők, sőt egy nagyszülő is megjelenik a tradíciókat képviselve. Ezek közül fontos, hogy az elsőszülött fiú vegye át a családi üzletet. Léteznek még a felmenők által megszervezett házasságok, főleg a gazdagok körében. A házasságkötéshez még a felnőttek esetén is a szülők jóváhagyása szükséges. Nagyon érdekes, hogy bár a történet főiskolán játszódik, a testiségen nincs olyan nagy hangsúly. Persze elcsattan néhány csók, de nincs meztelenkedés és szex rövid ismerkedés után, mint az amerikai sorozatokban.
A nemek viszonya is elég érdekes, mert elég gyakran a nők nyíltan kezdeményezik a kapcsolatot, és persze ők szabják meg azt is, hogy milyen gyorsan halad előre. Tulajdonképpen két főhősünk is van, az első a kézilabdacsapat kapitánya, aki meglepően magas érzelmi intelligenciával is rendelkezik és nagyon jól ki tudja fejezni az érzéseit, sőt mások érzéseire is figyel.
A másik főhős a rosszfiú, aki látszólag senkire sincs tekintettel, de ha jobban megnézzük, akkor tulajdonképpen hasznos tanácsokat ad másoknak. Kicsit vicces, hogy a kemény rosszfiú és bandája alkalmazott művészet szakos, tehát amellett, hogy verekednek és bajt kevernek, még divattervezéssel és műalkotások készítésével is foglalkoznak. Habár mindenki kosarazik, úgy mellékesen karatézni is tudnak.
Mivel a sorozat célközönsége főleg fiatal lányokból áll, fontos, hogy milyen üzenetet közvetít ennek a generációnak.
Úgy látom, hogy sok pozitív gondolatot próbálnak átadni az alkotók, például, hogy ha egy lánynak nincs önbecsülése, nem várhatja mástól, hogy megbecsülje őt. Nem mástól kell várni, hogy boldoggá tegyen, hanem mi magunk vagyunk felelősek a boldogságunkért. Nem mindig kell törődni mások véleményével.
Érdekes élmény volt ez a sorozat, ami a YouTube-on angol felirattal, magyar oldalakon pedig plusz magyar felirattal is fellelhető, úgyhogy valószínűleg a jövőben is fogok még ilyeneket nézni.