A boldogság nyomában

A boldogság nyomában

A pandémia 13 pozitív hatása

2021. július 08. - Rita Castle

Sokan reménykednek abban, hogy a járvány visszaszorulásával visszatér minden a normál kerékvágásba. Viszont a sok korlátozás mellett voltak pozitív változások is, és úgy sejtem, hogy ezek talán végleg velünk maradnak.

 

Maszkok és kézfertőtlenítők: Számunkra ezek újdonságnak számítottak, de lehetségesnek tartom, hogy az ázsiaiakhoz hasonlóan mi is újra elővesszük majd ezeket az eszközöket a következő influenzaszezonban. Az üzletekben, tömegközlekedésen, egészségügyi intézményekben való viselést bármilyen járvány esetén indokoltnak tartom. Korábban furcsán néztek az emberek arra, aki maszkot hordott, de valószínűleg ez lesz az új norma.

 

Kevesebb pénzt használunk: A járvány hatására előtérbe kerültek a készpénz kímélő, érintésmentes fizetési módok. Ez megkönnyítette, felgyorsította a fizetést a pénztáraknál. Egyre többen tértek át a számláik online fizetésére is, ami olcsóbb, gyorsabb és egyszerűbb megoldás.

 

E-receptek: Míg korábban személyesen be kellett menni a háziorvoshoz a receptekért, most már lehetőség van arra, hogy a rendszeresen szedett gyógyszereket elektronikusan írják fel és azokat bárki kiválthassa a TAJ szám ismeretében. Továbbra is fontos az orvosokkal való konzultáció, de kiderült, hogy ez sok esetben telefonon, e-mailben is megoldható.

 

futar.jpg

Házhozszállítás: Az éttermek bezártak, de felvirágzott a házhoz szállítási iparág. Aki gyorsan lépett, túlélhette így a válságot. A pandémia során nemcsak ételt, hanem szinte minden árucikket online kezdtek rendelni az emberek. Én is több webshopot kipróbáltam, és többnyire elégedett voltam. Egyre több élelmiszerlánc kezdi bevezetni ezt a szolgáltatást. Sajnos, vidéken még nem mindegyik elérhető, de nagyon remélem, hogy egy idő után a heti bevásárlást is házhoz hozza a futár és nem nekem kell cipekednem. Még ha fizetni kell is ezért a szolgáltatásért, ha kiszámoljuk az útiköltséget és a vásárlással töltött időt, még mindig jobban járunk.

 

Online ügyintézés: Nagyon sok ügyben egyszerűsödtek a szabályok, nem kell mindenhez személyes jelenlét. Sok kérelmet, nyilatkozatot be lehet nyújtani írásban vagy akár online is, ha pedig feltétlenül meg kell jelenni, már lehet időpontot foglalni a torlódás elkerülése érdekében.

 

Online oktatás: Sokak számára trauma volt ennek a bevezetése, de szerintem egyre inkább ebbe az irányba fog haladni a világ. Persze a gyerekek szocializációjához szükséges, hogy találkozzanak a kortársaikkal, de vannak olyan élethelyzetek, amikor a gyermek nem tud vagy nem akar iskolába járni, szerintem jó lenne a számukra biztosítani ezt az alternatív tanulási formát.

 

homeoffice.jpg

 

Home office: Sajnos, nekem nem volt lehetőségem, hogy otthonról dolgozzam, de nagyon remélem, hogy a technika fejlődésével egyre több munkakör végezhető otthonról is. Azok a cégek, akik időben lépnek, nemcsak az iroda fenntartását spórolják meg, de elégedettebbek lesznek az alkalmazottaik is. A home office főleg a nők esetében népszerű, hiszen sokaknak gyerekekről, idős szüleikről is gondoskodniuk kell, így nincs lehetőségük otthonuktól távol munkát vállalni. A fiatalok is kedvelik, hiszen ha nem kell bejárni dolgozni, akkor akár hosszabb utazásokra is indulhatnak, miközben pénzt keresnek.

 

Online tanfolyamok: Mindig is hittem az egész életen át tartó tanulás fontosságában. Ehhez nem kell feltétlenül intézményes keretek között tanulni, sokszor elég egy rövidebb interaktív tanfolyam valamelyik részképességünk fejlesztéséhez. Rengeteg ingyenes tananyag, ismeretterjesztő videó is elérhető, érdemes ezeket rendszeresen használni.

 

A tévének annyi: Ahogy egyre több időt töltöttek otthon az emberek, megnőtt az igény a színvonalas szórakozásra is. A streaming szolgáltatók hatalmas hasznot könyvelhettek el. Az emberek rájöttek, hogy nézhetnek szórakoztató műsorokat a saját időbeosztásuk szerint és nem kell várni egy sorozat következő részére, mert azonnal elérhető akár több évad is.

 

Virtuális randik: Az ismerkedés nehéz a szociális távolságtartás idején, ezért a társkereső oldalak és appok is nagyobb népszerűségnek örvendenek manapság. Az üzenetváltás és a személyes találkozás között az első egy-két randevú is virtuálisan zajlik manapság, ami idő és pénztakarékos megoldás. Érdemes kihasználni ezt a lehetőséget, de nem árt az óvatosság. Ha egy kapcsolat hónapokig nem halad ennél tovább, akkor érdemes inkább olyan partnert keresni, aki hajlandó legyőzni a fizikai távolságot is.

 

Edzés otthon: Az edzőtermek bezárása sokakat kétségbe ejtett. Ugyanakkor fellendült a kereslet a sporteszközök iránt, egyre többen sportolnak otthon, akár egyedül, akár edző segítségével. Sokan alakítottak ki edzőtermet is otthon, a lehetőségektől függően akár szaunával, jacuzzival együtt.

 

Vissza a természethez: A bezártság miatt egyre jobban kezdjük értékelni a természet szépségeit. Sokan kezdtek el kertészkedni ebben az időszakban. Megnőtt a kereslet a balkonos, vagy kerttel rendelkező ingatlanok iránt is.

 

Turizmus: Az országhatárok bezárásával fellendült a kereslet a hazai turisztikai célpontok iránt. Egyre többen fedezik fel, hogy sok szép látnivaló van a közelünkben is. A természetjárás is egyre népszerűbb az utóbbi időben. Megismertük a staycation fogalmát, ami azt jelenti, hogy nem kell feltétlenül elutaznunk ahhoz, hogy vakációzzunk.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://ladyblue.blog.hu/api/trackback/id/tr8516616190

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása